Liga 1: Egal spectaculos între FC U Craiova 1948 și CS Mioveni

FC U Craiova 1948 nu a reușit să treacă de CS Mioveni, luni seară, pe teren propriu, meciul terminându-se la egalitate, scor 0-0. A fost penultima partidă din etapa a 21-a a Ligii 1.

Cei de la Mioveni au fost mai periculoși în prima parte a meciului, în timp ce craiovenii au avut un gol anulat în minutul 39, pe motiv de ofsaid la Sidibe, care a fost cel mai activ jucător al gazdelor în acest meci.

În repriza a doua, gazdele au preluat controlul partidei, dar prima ocazie a fost a oaspeților, care au avut o bară imediat după reluarea jocului. La rândul său, FC U Craiova 1948 a trimis de două ori mingea în bară - o dată la jumătatea reprizei și a doua oară în minutul 88.

Partida s-a încheiat până la urmă fără gol marcat.

După acest meci, Mioveni încheie anul pe locul 12, cu 21 de puncte, iar FC U Craiova 1948 pe locul 14, cu 19 puncte.

Etapa a 21-a se încheie cu meciul Dinamo - Farul, de la ora 20:30, după care Liga 1 va intra în pauza de iarnă. Competiția se reia pe 21 ianuarie.