Liga 1 | Un nou pas greșit pentru Universitatea Craiova

Universitatea Craiova a înregistrat, sâmbătă seara, cel de-al șaptelea meci consecutiv fără victorie în Liga 1.

Formația antrenată de Laurențiu Reghecampf a obținut doar un rezultat de egalitate, scor 1-1, în deplasarea cu Gaz Metan Mediaș, din etapa a 21-a.

Deaconu a deschis scorul după numai trei minute, profitând de o gafă în apărarea oltenilor.

Andrei Ivan a semnat golul egalizator în minutul 62, cu un șut frumos la colțul scurt.

Cu 32 de puncte strânse în 21 de runde, Universitatea Craiova ocupă locul 5 în clasamentul Ligii 1, dar poate coborî în afara locurilor de play-off la capătul acestei etape.

Gaz Metan Mediaș se află pe poziția a 11-a, cu 20 de puncte.

Gaz Metan Mediaș: Vâlceanu - Moura, Matricardi, Yuri, Dobrescu - Alceus, Junior - Grădinaru, Deaconu, Steau - Morar.

Universitatea Craiova: Pigliacelli - Vlădoiu, Papp, Constantin, Bancu - Gustavo, Căpățînă, Nistor, Cîmpanu - Koljic, Ivan.

Arbitru: Radu Petrescu.