Liga 1 | Egal între Rapid și FC Botoșani

Rapid și FC Botoșani au încheiat la egalitate, scor 1-1, într-un meci jucat sâmbătă seara în etapa a 21-a a Ligii 1.

Marzouk a deschis scorul în minutul 34 cu un șut senzațional de la aproximativ 20 de metri.

Moldovenii au egalat la șapte minute de la startul reprizei secunde, prin Târcoveanu, cu o lovitură de cap.

Cu punctul obținut în această seară, giuleștenii au ajuns la 32 de puncte și ocupă locul 6 în clasamentul Ligii 1.

FC Botoșani a făcut 34 de puncte și se află pe poziția a 4-a.

Rapid: Moldovan - Belu-Iordache, Albu, Dandea, Goge - Sefer, Panoiu, Crepulja, Stahl - Marzouk, Bălan.

FC Botoșani: Pap - Braun, Racovițan, Dawa, Șeroni - Țigănașu, Edjouma, Papa - Ongenda, Fili, Kage.

Arbitru: Sebastian Colțescu.