Liga 1: CFR Cluj se impune cu FC Argeș în ceea ce poate fi ultimul meci al lui Dan Petrescu în Gruia

Campioana României CFR Cluj a învins-o pe FC Argeș în a doua partidă a zilei de duminică din Liga 1, scor 1-0, în ultima etapă a anului calendaristic 2021, cea cu numărul 21.

Singurul gol a fost bifat de atacantul croat Gabi Debeljuh, în minutul 72, gol simplu din voleu de la circa 13-15 metri, după o gravă eroare defensivă a fundașului Joao Miguel.

Culmea este că piteștenii au oferit o replică frumoasă, și ofensivă chiar, în primele 45 de minute, dar golul nu s-a lipit de poarta tânărului Otto Hindrich.

CFR se duce la 11 puncte peste FCSB, care are de jucat în această seară la Sepsi OSK, de la 20.30.

Acesta ar putea fi ultimul meci din cariera lui Dan Petrescu la CFR Cluj, dacă acesta va accepta luni oferta celor de la FRF, 20 decembrie fiind ultima zi în care Super Dan poate oferi un răspuns final oficialilor conduși de Burleanu, pentru postul de selecționer al României.

CFR Cluj: Hindrich - Susic, Bouhenna, Cestor, Fl. Ştefan - Deac, Boateng, Păun - Costache, Debeljuh, Omrani.
Rezerve: Bălgrădean, Camora, Manea, Burcă, Bordeianu, Chipciu, Petrila, Gîdea, Alibec.
Antrenor: Dan Petrescu.

FC Arges: Greab - Tofan, Joao Miguel, Boldor, Latovlevici - Meza Colli, Raynov - Viana, I. Şerban, Işfan - Arias.
Rezerve: D. Croitoru, Telcean, Muşat, Honciu, Cr. Dumitru, Dumitraşcu, Palic, Said, Fatai.
Antrenor: Andrei Prepeliţă.

Arbitru: V. Fluieran.