Liga 1: Viitorul învinge Dinamo cu 5-0

Dinamo a fost învinsă pe teren propriu, scor 0-5, de Viitorul, în etapa a 25-a din Liga 1.

Jo Santos a deschis scorul în minutul 3 după o gafă comisă de fundașul central Ehmann.

Apoi, George Ganea a făcut 2-0 dintr-un penalti scos tot de Santos, iar 3-0 s-a făcut cu un minut înainte de pauză, când Ciobanu a punctat.

Aflat la debut, Tsoumou a punctat cu o lovitură de cap în minutul 79, iar două minute mai tarziu Ciobanu a punctat iar cu un șut din afara careului.

După acest rezultat, Dinamo ocupă locul 13, cu 26 de puncte, în timp ce Viitorul este pe 10, cu 28 de puncte.

Dinamo - Viitorul 0-5 (Jo Santos '3, Ganea '16, Ciobanu '44, '81 Tsoumou '79)

3 - Jo Santos deschide scorul după o greșeală a lui Ehmann.

16 - Ganea face 2-0 din penalti.

44 - Ciobanu duce scorul la 3-0 pentru Viitorul.

79 - Tsomou face 4-0 la debut cu o lovitură de cap din 6 metri.

81 - Ciobanu face 5-0 cu un șut frumos din afara careului!

Dinamo: Eşanu - Radu, Ehmann, Bejan, Filip - Nepomuceno, Anton, Achim, Fabbrini - Morsay - Gueye
Rezerve: Kongshavn - Grigore, Răuţă, Gol, Măgureanu, Bani, Borduşanu, Stere

Viitorul: Cojocaru - Benzar, Mladen, Dobrosavlevici, Boboc - Matei, Artean, Ciobanu - Grădinaru, Ganea, Jo Santos
Rezerve: Căbuz - Grameni, Babunski, Andonache, Pitu, Gaztanaga, Dănuleasa, Dussaut, Tsoumou