Liga 2: Victorii pentru Petrolul Ploiești și Farul în runda curentă

Farul Constanța și Petrolul Ploiești au câștigat cele două partide ale zilei din Liga 2, în etapa cu numărul 17 din sezonul competițional 2020/2021.

Prahovenii s-au dezlănțuit în partida jucată în deplasare la Pandurii Târgu Jiu, scor 4-0, goluri marcate de Moise, o dublă în minutele 5 și 13, Vajushi, minutul 26, din penalti, plus Buhăescu, minutul 45.

Echipa antrenată de Viorel Moldovan urcă pe locul 3 în clasament, cu 27 de puncte, trei mai puține ca liderul FC U Craiova.

LIVE | Pandurii - Petrolul, repriza a doua

Pandurii se afundă şi mai tare în clasament, fiind în continuare ultima.

Farul a dispus de Viitorul Pandurii Târgu Jiu cu 1-0, gol marcat de Liviu Mihaiu, în minutul 63.

Cele două echipe ocupă pozițiile 11 și 8 în clasament, Viitorul fiind totuși la doar o lungime în spatele lui U Cluj, ultima echipă care acum ar prinde play-off-ul.

Leo Messi și Cristiano Ronaldo la aceeași echipă? David Beckham lansează o ipoteză extrem de interesantă

Ianis Hagi ar putea rămâne fără antrenor din vară, după ce Steven Gerrard ar putea fi convins să o preia pe Liverpool - presă

Iranul ar fi responsabil de o explozie produsă la bordul unei nave israeliane în Golful Oman