O nouă victorie în campionatul Coreei de Sud pentru Dan Petrescu

Dan Petrescu își continuă parcursul foarte bun avut până acum pe banca celor de la Jeonbuk, în campionatul Coreei de Sud.

Fostul campion în România cu CFR Cluj a mai bifat duminică o victorie, pe teren propriu, în fața celor de la Suwon, scor 1-0, în etapa a 23-a a campionatului de fotbal din Coreea de Sud.

Trupa lui SuperDan este acum neînvinsă în toate competițiile de 5 partide. Unicul gol a fost marcat de Gustavo, minutul 13. A debut la Jeonbuk și noul transfer de la CFR, e vorba de Nana Boateng, care a bifat 63 de minute.

[FULL HL] 하나원큐 K리그1 R23 수원 vs 울산 | Suwon vs Ulsan (23.07.15)

Jeonbuk se află acum pe locul patru în campionat, cu 37 de puncte, la egalitate cu Seoul, locul 3. Doar o singură înfrângere are Petrescu în Asia, acel 0-2 de la debut cu Gwangju.

Dan Petrescu a plecat de la CFR Cluj după ce a terminat pe locul 3 campionatul trecut în România, sub Farul și FCSB.