Notele primite de Valentin Mihăilă și Dennis Man în Serie A, după meciul nebun pierdut de Parma cu Crotone

Parma a fost învinsă și de Crotone cu 4-3 într-un meci nebun din Serie A, meci în care Valentin Mihăilă a marcat din nou, iar Dennis Man a părăsit terenul accidentat.

Ambii români au fost titulari în echipa lui D’Aversa, însă Man a fost schimbat după doar 18 minute, acuzând probleme musculare serioase. Pentru evoluția sa de circa 20 de minute, cei de la Tuttomercatoweb l-au notat cu 6.

Parma 3-4 Crotone | 7 Goal Thriller in Battle Between Bottom Two! | Serie A TIM

De partea cealaltă, Mihăilă a fost integralist la gazde și a marcat golul egalării la trei. El a fost notat cu 6,5, ca și Gervinho, înlocuitorul lui Man, a doua cea mai bună notă din lotul Parmei, după nota 7 primită de Cornelius.

”A avut incursiuni enervante pentru defensivă lui Crotone. A marcat golul care a completat revenirea Parmei pe tabelă. Păcat, însă, că n-a fost suficient pentru a câștiga un punct”, au notat italienii de la Tuttomercatoweb, despre evoluția lui Mihăilă, fostul star al Craiovei.

Parma e pe locul 19 în Serie cu doar 20 de puncte și mai are șanse mici să se salveze de la retrogradare, fiind la 11 puncte distanță de Benevento, ultima formație care în acest moment s-ar salva în clasament.

8.5 milioane de euro a plătit Parma Craiovei pentru aducerea lui Mihăilă, iarna trecută.