Liga 1: Chindia a câștigat barajul

Concordia Chiajna ratat promovarea în Liga 1 după ce a pierdut barajul cu Chindia Târgoviște.

În manșa retur, scorul a fost 1-0 pentru Chindia în timpul regulamentar, după ce în tur Chiajna a câștigat pe teren propriu cu 2-1. La penaltiuri, scorul a fost 4-1 pentru Chindia

Partida de duminică a fost un festival de ocazii la poarta Concordiei, care a primit gol abia în prelungiri din partea lui Chamed.

S-a ajuns în prelungiri, iar apoi la loviturile de departajare, unde formația lui Emil Săndoi s-a impus cu 4-1.

Concordia Chiajna a evoluat ultima dată în Liga 1 în sezonul 2018/2019, când a retrogradat direct.

În schimb, Chindia nu se întoarce în Liga 2, unde s-a aflat ultima dată în 2019, și va evolua în primul eșalon.