Simona Halep și-a aflat posibila adversară din sferturi la Bad Homburg: Și ce meci ar fi!

Simona Halep va avea parte de un meci incendiar în sferturi la Bad Homburg, dacă va trece astăzi de Tamara Zidansek.

Amansa Anisimova o așteaptă în sferturile de finală pe reprezentanta noastră.

Tenismena din SUA, aflata într-o formă impresionantă în acest sezon, a trecut fără emoții în turul doi de conaționala ei Ann Li (locul 67 WTA).

6-0, 6-2 este scorul cu care Anisimova a obținut calificarea în sferturi, la capătul unui joc care a durat doar 51 de minute.

Simona Halep (locul 19 WTA) și Amanda Anisimova (locul 25 WTA) s-au mai întâlnit de două ori până acum, iar victoriile au fost împărțite:

2019, Roland Garros: 6-2, 6-4 pentru Anisimova;
2020, Roland Garros: 6-0, 6-1 pentru Halep.

Până la posibila confruntare cu Anisimova, Simona Halep o va întâlni în această seara, nu mai devreme de ora 19:00 - ora României, pe Tamara Zidansek (locul 58 WTA), în turul doi al competiției din Germania.

Bad Homburg Open 2022 este dotat cu premii în valoare totală de 251.750 de dolari și se desfășoară în perioada 19-25 iunie.

Urmărește-ne pe Facebook 👇 și află cele mai tari știri despre Simona Halep!