Primele declarații după meciul tensionat dintre FCSB II și CSA Steaua: ”Ei au fost mai fricoși. Meritam să câștigăm!”

FCSB II și CSA Steaua au remizat într-un derbi al seriei 4 din Liga III, scor 1-1, un meci în care steliștii au egalat in extremis, în prelungiri, meci care s-a lăsat cu multe tensiuni pe teren și în afara lui.

Partida a avut loc pe terenul 6 din complexul Ghencea, iar Steaua rămâne neînvinsă în fața lui FCSB II în acest sezon, după victoria, și aceea în prelungiri, din tur, scor 2-1, gol marcat de Antohi la ultima fază.

Antrenorul Stelei, Daniel Oprița a vorbit după meci, o partidă în care a fost și eliminat după un conflict cu Soiledis, jucătorul lui FCSB: "A fost un meci clar al nostru, era nemeritat să pierdem. Noi ne-am dorit să câștigăm. Ei au fost mai fricoși. După ce am egalat, am arătat ca o echipă care și-a dorit să câștige, cred că s-a văzut clar care a fost echipa mai bună azi. Am avut ghinion, am avut ocazii foarte, foarte clare.

Steaua - FCSB II 1-1 (REZUMAT)

Mie mi-a plăcut că au trimis jucătorii de la prima echipă, pentru că s-au motivat ai mei. Dacă trimiteau copiii, ați văzut la primul meci, era să pierdem, iar atunci am avut mai multe probleme”, a comentat această întălnire Oprița după joc, la microfonul DigiSport.

Meci incendiar între Steaua și FCSB, în Liga a 3-a

Steaua rămâne lideră în seria sa, cu două puncte avans față de FCSB II. Cele două cel mai probabil vor juca un baraj de promovare pentru Liga II, iar acolo mai mulți jucători de la prima echipă a lui FCSB vor încerca să blocheze calea militarilor către eșalonul secund al României.

D.A.

Fanii lui Dinamo îl vor ca înlocuitor al lui Jerry Gane pe Cristiano Bergodi - presă

CSM București își cunoaște adversara din sferturile Ligii Campionilor la handbal feminin

De astăzi intră în vigoare noi restricții. Nu mai avem voie să ieșim din casă după 22:00