Meci incendiar între Steaua și FCSB, în Liga a 3-a

Steaua și FCSB 2 au terminat la egalitate, scor 1-1, într-un meci din Seria a 4-a a Ligii a 3-a.

La FCSB 2 au evoluat mai mulți jucători de la prima echipă, trimiși de Gigi Becali pentru a-i încurca pe „militari”.

Chiar dacă FCSB 2 a avut un lot mai valoros, gazdele au dominat prima repriză și se pot considera nedreptățile după ce arbitrul Baban a anulat greșit un gol spectaculos al lui Târnovanu.

Scorul a fost deschis de FCSB 2 în minutul 73, când Alexandru Buziuc a înscris un gol superb cu un voleu frumos de la marginea careului, după o centrare din dreapta a lui Niță.

În minutul 87, Dragoș Nedelcu, căpitan la oaspeți, a primit cel de-al doilea cartonaș galben și a fost eliminat.

Apoi, în prelungiri, Huiban a restabilit egalitatea cu o lovitură de cap.

Ultimele secunde ale meciului au adus un conflict între cele două tabere, iar centralul i-a trimis în tribune pe Daniel Oprița, antrenorul Stelei, și Soiledis, de la FCSB.

În urma acestui rezultat, CSA Steaua ramâne pe primul loc în clasament, cu 27 de puncte, în timp ce FCSB 2 ocupă locul secund, cu 25 de puncte.

Primele două clasate din această serie obțin calificarea la barajul de promovare în Liga 2.

Steaua: Mușat - Călințaru, Walace, Beța, Ilie - Pacionel, Enceanu, Bărbulescu, Răsdan - Chipirliu, Nsiah.

FCSB 2: Târnovanu - Pantea, Nedelcu, Soiledis, Șerban - Simion, Șut, Oaidă - Niță, Buziuc, Oct. Popescu.