Liga 1: Viitorul s-a distrat cu Astra

Viitorul s-a impus categoric, sâmbătă seara, în meciul cu Astra Giurgiu, din cadrul etapei a 5-a a Ligii 1.

4-1 a fost scorul întâlnirii de la Ovidiu, iar constănțenii au obținut prima victorie din acest sezon.

Iancu, în minutele 13 și 59, Luckassen, în minutul 20, și Mățan, în minutul 38, au marcat golurile gazdelor.

Pentru giurgiuveni a punctat Denis Alibec, in minutul 63, dintr-o lovitură de pedeapsă.

În clasament, Viitorul a urcat pe locul 12, cu 5 puncte, în timp ce Astra se află pe ultimul loc, cu doar un punct strâns în primele cinci etape ale sezonului.

Viitorul: Cojocaru - Boboc, Mladen, Ghiță, Dussaut - Ciobanu, Gaztanaga, Matei - Iancu, Luckassen, Mățan.

Astra: Lazăr - Graovac, Dandea, Dima, Radunovic - Moise, Crepulja, Seto, Gheorghe - Stahl, Alibec.

Arbitru: Istvan Kovacs.