Liga 1 | FCSB a învins-o pe Farul

FCSB a câștigat la limită meciul cu Farul Constanța, din prima etapă a play-off-ului Ligii 1.

2-0 este scorul cu care „roș-albaștrii” au răzbunat înfrângerea din sezonul regular.

Primul gol al meciului a fost reușit de Edjouma, în minutul 66. Mijlocașul adus de la FC Botoșani a înscris din apropiere, după ce Aioani a respins un șut de la distanța al lui Octavian Popescu.

Octavian Popescu a dus scorul la 2-0 în minutul 85, cu un șut din interiorul careului.

Meciul de pe Arena Națională a oferit, pe lângă cele două goluri, și multe acțiuni de poartă, precum și faze controversate.

Constănțenii pot reclama un penalti neacordat de arbitrul Lucian Rusandu, dar și eliminarea ușoară din minutul 78 a lui Dussaut, care a văzut două cartonașe galbene în aceeași fază!

În clasament, FCSB a ajuns la 34 de puncte și ocupă poziția secundă, în timp ce echipa lui Gică Hagi se află pe locul 4, cu 24 de puncte.

FCSB: Târnovanu - Crețu, Cristea, Miron, Radunovic - Olaru, Edjouma, Tănase - Cordea, Mamut, Oct. Popescu.

FARUL: Aioani - Boboc, Larie, Mladen, De Nooijer - Grameni, Artean, Radaslavescu - Moldoveanu, Betancor, Ciobanu.

Arbitru: Lucian Rusandu.