Dinamo ajunge la patru înfrângeri consecutive în Liga 1

Dinamo a înregistrat, sâmbătă, cea de-a patra înfrângere consecutivă în Liga 1.

„Câinii” au pierdut meciul disputat acasă cu FC Argeș, scor 0-2, după două goluri superbe ale lui Cristi Tănase.

Fostul jucător al lui FCSB a deschis scorul cu un șut superb de la marginea careului, în minutul 10.

Apoi, în minutul 62, mijlocașul ofensiv al piteștenilor l-a învins din nou pe Eșanu cu un șut din afara careului.

Cu acest succes, FC Argeș a ajuns la 7 puncte strânse în 7 etape și a urcat pe locul 11 în clasamentul Ligii 1.

Dinamo rămâne cu 6 puncte și coboară pe locul 13.

Dinamo: Eşanu - Radu, Giafer, Grigore, Amzar - Creţu, Răuţă, Bani - Mihaiu, Moldoveanu, Sorescu.

FC Argeş: Greab - Tofan, Turda, Ferreira, Muşat - Meza Colli, Viana - Işfan, Palic, Tănase - Said.

Arbitru: Florin Andrei.