Cristina Neagu a urcat din nou pe primul loc în clasamentul golgheterelor din Liga Campionilor

Cristina Neagu se simte din nou excelent în Champions League, în tricoul celor de la CSM București, care este foarte aproape să se califice din nou în Final Four-ul celei mai importante competiții europene inter-cluburi.

Sâmbătă, CSM București a câștigat prima manșă din sferturile Ligii, scor 32-27 cu ȚSKA Moscova din Rusia, fiind favorită la calificarea în Final 4-ul de la Budapesta, din mai.

Asta deși la pauză, scorul era unul mult mai clar pentru fetele noastre, scor 20-12!

CSM București învinge și face un pas mare spre Final Four-ul Ligii Campionilor

După acest joc, Neagu a urcat din nou pe primul loc în clasamentul golgheterelor din Ligă, iar bătălia dintre ea și Ana Gros (Brest) continuă. Cristina are acum 106 goluri marcate, față de cele 104 ale lui Gros, care va evolua duminică în sferturi cu Metz.

Cristina Neagu - the best player in the world

De două ori a mai câștigat Neagu titlul de golgheter, în 2015 și 2018. În partida de sâmbătă, Neagu a marcat de 4 ori în Sala Polivalentă din București.

Manșa secundă cu ȚSKA se va disputa duminică, 11 aprilie, de la ora 17.00 (ora României), la Moscova.

Discurs în lacrimi al Biancăi Andreescu după abandonul din finala WTA de la Miami

Primele explicații oficiale din partea FRF după dezastrul echipei naționale în Armenia: "Jucătorii sunt ultimii vinovaţi. E dezamăgitor"

Samsung Galaxy A52 - un smartphone din gama de mijloc cu pretenții premium (VIDEO)