Ons Jabeur merge mai departe la Wimbledon după un meci complicat. Cum arată primele sferturi de finală

Tenismena din Tunisia Ons Jabeur, 2 mondial WTA, a trecut mai departe în sferturi la Wimbledon după ce a dispus de Elise Mertens la capătul unui joc deloc ușor.

Sportiva arabă a câștigat în două seturi, scor 7-6, 6-4, după o oră și 48 de minute de joc.

TIebreakul setului unu a fost chiar dramatic, terminat cu 11-9 pentru Jabeur, după ce Mertens a ratat nu mai puțin de 5 mingi de set!

Locul 2 în lume va disputa un meci pentru careul de ași cu Marie Bouzkova din Cehia, 66 WTA, care a trecut tot azi de Caroline Garcia.

Iată cum arată primele sferturi de finală de pe tabloul feminin la All England Club:

Ons Jabeur - Marie Bouzkova
Tatjana Maria - Julie Niemeier

Simona Halep va evolua luni în optimi de finală cu Paula Badosa, după ora 18, meci LIVE pe SpotMedia.ro.