Meciul Belgia - Suedia, suspendat: Fotbaliștii refuză să mai joace după ce doi suporteri au fost uciși într-un atac armat

Doi suporteri suedezi și-au pierdut viața în urma unui atac armat care a avut loc la Bruxelles, luni seara.

Meciul Belgia – Suedia, care a început la 21:45, a fost suspendat de către UEFA după ce fotbaliștii noridici au refuzat să mai joace repriza secundă la aflarea veștii că doi suporteri au fost împușcați într-un atac care a avut loc în oraș.

Atacul a avut loc înaintea de startul partidei, însă prima repriză a meciului, încheiată 1-1, s-a jucat conform planului inițial. La pauză, jucătorii suedezi au aflat despre tragedie și au refuzat să mai iasă pe teren, iar partida a fost suspendată.

Un bărbat care susține Statul Islamic a atac cu arma mai multe persoane, iar doi suporteri car purtau tricouri ale naționalei Suediei și-au pierdut viața.

🚨 𝐁𝐑𝐄𝐀𝐊𝐈𝐍𝐆: Belgium-Sweden game has been suspended as players are now refusing to emerge for the second half.This...