FCSB, de neoprit în Liga 1

FCSB a obținut o nouă victorie, scor 2-0, în deplasare la Chindia Târgoviște, în etapa a 9-a din Liga 1.

Gruparea lui Toni Petrea a dominat categoric meciul și a obținut o victorie meritată.

Scorul a fost deschis în minutul 23 de Iulian Cristea, după o lovitură de la colț.

Apoi, s-a făcut 2-0 în minutul 56, când Tănase a șutat pe jos din marginea careului.

Scorul putea fi mult mai mare, însă Man a fost egoist și a ratat numeroase ocazii de a marca.

Pentru FCSB aceasta a fost a patra victorie la rând.

FCSB se află astfel pe locul doi în Liga 1, la trei puncte în spatele liderului Universitatea Craiova.

Etapa următoare, FCSB va primi vizita lui FC Botoșani.

Chindia: Aioani - Căpușă, Pițian, Paul Iacob, Fomba - Neguț, Rață, Dulca, Yameogo - D. Popa, Florea

Rezerve: Moldovan, Berisha, Negrea, Atanase, Cherchez, Martac, Adi Ioniță, Neicuțescu, Mihai Costea

FCSB: Vlad - Crețu, Cristea, Miron, Panțîru - Vîna, Simion, Olaru - Tănase - Man, Moruțan

Rezerve: Straton, Briceag, Buș, Buziuc, Dumitru, Popescu, Oaidă, Enache, Șut