West Ham învinge Fiorentina și câștigă Conference League

West Ham United a câștigat a doua ediție a Conference League după ce a învins Fiorentina, scor 2-1, cu un gol pe final.

În prima repriză, jocul a fost întrerupt după ce fanii lui West Ham l-au atacat cu pahare și brichete pe căpitanul Fiorentinei, Biraghi, și i-au spart capul.

Deschiderea scorului s-a produs în minutul 62, când Benrahma a transformat fără emoții o lovitură de la 11 metri.

Fiorentina a egalat însă peste doar 5 minute, când Bonaventura a punctat cu un șut imparabil.

Golul victoriei a fost marcat de Bowen în minutul 89, după o acțiune de contraatac care a prins nepregătită defensiva toscanilor.

FIORENTINA - WEST HAM 1-2

90+8 - Final de meci!

90 - GOL WEST HAM! Bowen scapă singur spre poartă și marchează cu un șut pe jos!

89 - Amrabat trage de la 25 de metro, Areola reține.

77 - Biraghi trage din marginea careului în brațele portarului.

72 - Mandragora trage alături din marginea careului, o șansă bună pentru Fiorentina.

67 - GOL FIORENTINA! Bonaventura egalează cu un șut din 14 metri la colțul lung!

62 - GOL WEST HAM! Benrahma deschide scorul din penalti!

60 - Penalti pentru West Ham după un henț al lui Biraghi.