Liga 1: FC Botoșani câștigă la Mediaș

FC Botoșani s-a impus, vineri seară, pe terenul lui Gaz Metan Mediaș, în primul meci din cadrul etapei a 5-a a play-off-ului Ligii 1.

0-2 a fost scorul întâlnirii de la Mediaș, după două goluri marcate în prima repriză.

Golgheterul croat Dugandzic a deschis scorul în minutul 15, iar Keyta a mărit avantajul cu o reușită semnată în minutul 35.

Cu această victorie, moldovenii au urcat pe locul 4 în clasamentul din play-off, cu 27 de puncte.

Gaz Metan Mediaș coboară pe ultimul loc al clasamentului din play-off, cu 25 de puncte.

Gaz Metan Mediaș: Pleșca - Butean, Constantin, Popa, Moura - Fofana, Droppa - Ciocan, Chamed, Velisar - Buș.
Antrenor: Dușan Uhrin Jr.

FC Botoșani: Pap - Harut, Chindriș, Șeroni, Țigănașu - Papa, Florescu - Ofosu, Carlone, Keyta - Dugandzic.
Antrenor: Marius Croitoru.

Arbitru: Horațiu Feșnic.