Denis Drăguș, gol fenomenal în Belgia pentru Standard Liege (Video)

Atacantul român Denis Drăguș, jucător format de Gică Hagi la academia Viitorului Constanța, acum Farul, a marcat un gol de pe altă planetă în meciul disputat de echipa sa în Belgia, Standard Liege.

Tânărul de 23 de ani a reușit un gol cu adevărat spectaculos în partida cu Antwerp, din etapa a 12-a a campionatului de fotbal din Belgia.

Drăguș a punctat pentru 2-0 după o cursă senzațională, luând practic pe cont propriu o acțiune din minutul 4 al jocului, când deja era 1-0, la capătul unui start furibund al gazdelor.

După o cursă de 30 de metri, Drăguș a șutat tare și la vinclu, fără nicio speranță pentru portarul rival.

Partida s-a terminat cu scorul de 3-0 pentru Standard, celelalte două goluri fiind marcate de Balikwisha și Canak în minutele 2 și 9. Liege este pe locul 4 în clasamentul Jupiler League, cu 22 de puncte, la 9 lungimi în spatele liderului Genk.