Tottenham, înfrângere în primul meci al anului 2023 în Premier League

Gruparea engleză Tottenham Hotspurs a dezamăgit la debutul lui 2023, pierzând în prima zi a noului an pe teren propriu în fața lui Aston Villa.

Într-un meci care a făcut parte din runda cu numărul 18 din Premier League, Tottenham a clacat în partea secundă a jocului cu Villa, perioadă în care a primit și cele două goluri, scor final 0-2.

Buendia în minutul 50 și Douglas Luiz în minutul 73 au marcat golurile victoriei.

Este al doilea meci la rând fără victorie pentru trupa lui Antonio Conte, care rămâne pe 5 în clasament, la două puncte în spatele top 4. Aston Villa, echipă antrenată de Unai Emery, urcă până pe locul 12 în EPL.

Tot duminică va mai avea loc și meciul dintre Chelsea și Nottingham Forest, de la ora 18.30.