Superliga: U Craiova 1948 se impiedică de CS Mioveni

U Craiova 1948 s-a împiedicat în deplasare de CS Mioveni, scor 2-2, în etapa a 12-a din Superliga.

Gazdele au deschis scorul în minutul 5 prin Buziuc din pasa lui Blanaru, dar egalarea a venit în minutul 11 când Achim a punctat cu un șut frumos din marginea careului.

Buziuc a adus-o din nou în avantaj pe CS Mioveni în minutul 29 cu o reluare din fața porții, pentru ca Ganea să egaleze în minutul 38 din pasa lui Bauza.

Din minutul 83, oltenii au rămas în inferioritate numerică, Blănuță fiind eliminat.

După acest rezultat, U Craiova 1948 este pe locul 8, cu 15 puncte, iar CS Mioveni e pe 15, cu 7 puncte.