Superliga: CFR Cluj câștigă cu FCU Craiova 1948 și ține aproape de liderul FCSB

CFR Cluj s-a impus cu 2-0, pe teren propriu, în fața celor de la FCU Craiova 1948, în etapa a 11-a din Superliga României.

Meciul a început, practic, de la 1-0 pentru CFR Cluj după ce Camora a împins, simplu, cu latul în poarta lui Robert Popa, mingea pasată de Bîrligea în poarta după ce a scăpat singur cu portarul oltenilor.

S-a făcut 2-0 în minutul 26, printr-un gol marcat de Otele, cu un șut pe lângă Robert Popa, după ce Bîrligea a săltat excelent mingea în centrul careului din partea stângă.

CFR Cluj a mai marcat o dată, în minutul 64, însă reușita lui Juricic a fost anulată pentru un ofsaid.

Ca urmare a rezultatului înregistrat în Gruia, CFR Cluj a acumulat 22 de puncte după 10 meciuri, la trei distanță de liderul FCSB, și a revenit pe locul al doilea în clasamentul din Superligă. Echipa lui Andrea Mandorlini are, însă, o restanță de disputat, contra lui Sepsi.