Steaua face un pas important către promovarea în Liga 2

Steaua a câștigat prima manșă a semifinalei barajului pentru promovarea în Liga a 2-a.

„Roș-albaștrii” s-au impus cu 2-0 în meciul cu Mostiștea Ulmu, disputat la Academia Ilie Năstase, fosta Voința.

Golurile au fost marcate în minutul 10, când portarul formației din Călărași a fost surprins de o centrare deviată a lui Adrian Ilie, și în minutul 47, de Pacionel, dintr-un penalti inventat.

Manșa retur se va disputa pe 15 mai.

ACS Mostiștea Ulmu: Răduță - Gheorghe, Acasandrei, Leafu, Niculae - Ilie, Tăbăcariu, Chirica, Milea - Ionică, Stoian.

CSA Steaua: Bălbărău - Ilie, Walace, Bactăr, Călințaru - Pacionel, Bărbulescu, Enceanu, Zaharia - Huiban, Nsiah.

În cealaltă semifinală se întâlnesc CS Afumați și FCSB II.