Meciul formației lui Mircea Lucescu din Ucraina, întrerupt din cauza alarmelor antiaeriene

Dinamo Kiev, echipa antrenată de reputatul tehnician român Mircea Lucescu, a trecut printr-o întâmplare deosebită în campionatul Ucrainei.

Jocul dintre Dinamo Kiev și Rukh Lviv a fost întrerupt în minutul 79, la scorul de 2-0 pentru gazde. În acel moment, alarmele antiaeriene au început să sune în regiunea Lviv, iar arbitrul a trimis de urgență cele două garnituri la adăposturile din zonă.

Buyalskyy marcase ambele goluri ale jocului înainte de întrerupere, în minutele 43 și 60.

VBET Ліга. ДИНАМО Київ - РУХ Львів 3:0 УВЕСЬ МАТЧ

Partida a fost întreruptă timp de mai multe zeci de minute, apoi reluată și terminată cu scorul de 3-0, după ultima reușită care i-a aparținut lui Tymchyk, minutul 80.

După această victorie, Dinamo urcă pe 8 cu 9 puncte, având acum trei victorii consecutive.