Conference League: CFR Cluj o învinge din nou pe Slavia Praga

CFR Cluj a învins-o din nou pe Slavia Praga, scor 2-0, într-un meci din grupele Conference League.

Ardelenii au făcut încă un pas spre faza următoare a competiției după ce s-au impus dintr-o reușită a lui Ciprian Deac, din minutul 11, după un penalti. Deac a fost ulterior scos la pauză.

CFR a adoptat apoi un joc pragmatic și a obținut o victorie prețioasă, fără ca Slavia să aibă ocazii uriașe.

Dimpotrivă, tot CFR a marcat în minutul 84, prin Yuri, cu o lovitură de cap după un corner.

Prima repriză a fost întreruptă timp de aproximativ 15 minute, după ce un suporter a acuzat probleme medicale.

După acest rezultat, CFR Cluj este pe primul loc în grupă, cu 7 puncte, iar Slavia rămâne cu 4 puncte. Ballkani și Sivasspor au tot 4 puncte, dar și un meci mai puțin disputat.

De la ora 22:00, Ballkani primește vizita lui Sivasspor în celălalt meci al grupei.

Pentru CFR Cluj mai urmează meciul din deplasarea de la Sivasspor, de pe 27 octombrie, și confruntarea cu Ballkani de acasă, de pe 3 noiembrie.

CFR CLUJ - SLAVIA PRAGA 2-0

90+5 - Final de meci!

88 - Schimbări CFR: Hoban și Petrila intră în locul lui Roger și Boateng.

84 - GOL CFR CLUJ!!! Campioana majorează scorul după o lovitură de cap excelentă trimisă de Yuri după un corner!

82 - Slavia e tot mai insistentă în atac, dar CFR se apără bine.

78 - Schimbare CFR: Malele intră în locul lui Yeboah.

73 - Yeboah vede cartonașul galben.

67 - Traore vede cartonașul galben.

65 - Schimbare CFR: Braun intră în locul lui Janga.

58 - Ocazie bună pentru Slavia, , după o centrare din partea stângă, dar Roger se apără bine.

57 - Boateng reia pe spate din careu, dar mingea trece alături.

51 - Start bun de repriză pentru CFR, care e prezentă în jumătatea adversă.

46 - Schimbare CFR: Cvek intră în locul lui Deac.

45+17 - Pauză!

45+12 - Khacaraba trage pe lângă poartă din afara careului.

45+8 - Slavia are posesia, dar CFR se apără bine.

45 - Jurasek vede cartonașul galben.

41 - Se reia jocul!

38 - Meciul este în continuare întrerupt. Suporterul este adus la ambulanță pe targă după ce ar fi făcut infarct.

27 - Meciul este întrerupt după ce unui suporter i s-a făcut rău și are nevoie de intervenția ambulanței.

21 - Scufett reține bine după o acțiune pe cont propriu a lui Sor.

14 - Nana Boateng vede cartonașul galben.

11 - GOL CFR CLUJ!!! Deac transformă penaltiul fără emoții!

10 - Penalti pentru CFR Cluj după un fault clar asupra lui Muhar!

6 - Tecl trage din marginea careului, mingea este blocată.

1 - Scufett intervine bine la un șut trimis de Olayinka din 20 de metri.

CFR Cluj: Scuffet - Manea, Yuri, Kolinger, Camora - Deac, Boateng, Muhar - Yeaboah, Janga, Roger

Slavia: Kolar - Dorley, Khacaraba, Ousou, Jurasek - Traore, Tiehi - Sor, Usor, Olayinka - Tecl

Înaintea acestui meci, CFR Cluj este pe ultimul loc, cu 4 puncte, la egalitate cu celelalte echipe.