Liga 1: Remiză cu 6 goluri în primul meci al etapei

FC Voluntari și Academica Clinceni au terminat la egalitate, scor 3-3, în primul meci din etapa a 12-a din Liga 1.

Deși Voluntariul a avut aproape tot lotul indisponibil din cauza pandemiei, Clinceniul nu a reușit să se impună.

Ce-i drept, Clinceniul a început mai bine și a marcat prin Billali și Cebotaru cu capul, în minutele 10 și 14.

Totuși, Voluntari a egalat din două penaltiuri transformate de Ion Gheorghe și Achim în minutele 25 și 33.

Rusescu a adus Clinceniul în avantaj in minutul 89, dar Ion Gheorghe a egalat la ultima fază cu un șut pe jos.

După acest rezultat, Clinceni este pe locul 4, cu 20 de puncte, iar Voluntari e pe 8, cu 14 puncte.