Liga 1: O nouă remiză albă între Farul Constanța și UTA Arad

Farul Constanța și UTA Arad au terminat la egalitate, scor 0-0, în prima partidă a zilei de sâmbătă din Liga 1, în etapa cu numărul 16 a stagiunii competiționale 2021/2022, prima din returul sezonului regular.

A fost un meci cu destule ocazii de poartă, Jefte în special fiind foarte activ pentru gazde și lovind și bara în prima parte.

Miculescu după pauză a încercat o reluare fantezistă din foarfecă, dar nu i-a ieșit mai nimic. De asemenea, o altă bună șansă a arădenilor a fost șutul lui Ubbink, puțin peste poartă.

REZUMAT | UTA – Farul 0-0! Egal smuls de constănțeni deși au jucat în 9 oameni, din minutul 77

După această remiză albă (același scor a fost și în tur!), cele două echipe fac 26 de puncte, Farul urcând provizoriu pe loc de play-off.

Farul Constanţa: Aioani - Dussaut, Larie, Ghiţă, De Nooijer, Boboc - Artean, Purece, Fernandes - Betancor, Pitu.
Rezerve: Brănescu, Dobrosavlevici, Buta, Martinovic, Radaslavescu, Sali, Chiţu, Petrea, Casap.

UTA: Balauru - Shlyakov, Medimorec, Erico, Vukcevic - Batha, Passaglia, Roger, Ubbink - Miculescu, Dangubic.
Rezerve: Iacob, Benga, Baravykas, Dima, Vorobjovas, Antal, Isca, Mercioiu, Bustea.

Arbitru: Marcel Bîrsan.