Ianis Hagi, cerut cu insistență la o echipă după prestația de la EURO 2024: "Luați-l!"

Ianis Hagi (25 de ani) este cerut cu insistență la o echipă, după prestația pe care a avut-o în meciul Slovacia – România 1-1, de la EURO 2024.

Suporterii lui Rangers, club cu care Ianis Hagi mai are contract până în 2026, îl cer înapoi la echipă pe internaționalul român.

Ianis Hagi, cerut cu insistență înapoi la Rangers

Presa din Scoția a reacționat după penalty-ul scos de Ianis Hagi în meciul cu Slovacia, egalul (1-1) care a asigurat calificarea ambelor echipe în optimile de finală la Campionatul European.

”Fanii lui Rangers imploră revenirea starului uitat, în timp ce acesta îi trimite un memento lui Philippe Clement, câștigând o lovitură de penalty crucială la EURO”, a titrat The Scottish Sun.

”Luați-l înapoi pe Hagi! Îl vrem și avem nevoie de prințul român”, ”Ianis Hagi cu siguranță și-a câștigat locul în lotul lui Rangers”, ”Hagi a fost absolut imense în prima repriză”, sunt mesajele fanilor lui Rangers, potrivit sursei anterior citate.

În sezonul trecut, în care a avut parte de puține minute, Ianis Hagi a fost împrumutat în La Liga, la Deportivo Alaves.

El e cotat la două milioane de euro de către Transfermarkt.

• Meci 45 Spania – Germania (Stuttgart, 19:00)
  • Meci 46 Franța – Portugalia (Hamburg, 22:00)

• Meci 48 Anglia – Elveția (Düsseldorf, 19:00)
  • Meci 47 Olanda – Turcia (Berlin, 22:00)

• Meci 49 Câștigătoare meci 45 – Câștigătoare meci 46 (Munchen, 22:00)

• Meci 50 Câștigătoare meci 47 – Câștigătoare meci 48 (Dortmund, 22:00)

• Câștigătoare meci 49 – Câștigătoare meci 50 (Berlin, 22:00)