George Pușcaș sparge gheața la Bari cu un gol fenomenal (Video)

Atacantul naționalei României George Pușcaș a marcat primul său gol în tricoul celor de la Bari, echipă de Serie B, unde a fost recent împrumutat de formația Genoa 1893.

Om de bază la naționala antrenată de Edi Iordănescu a marcat primul său gol pentru Bari, noua sa echipă, care s-a impus pe teren propriu cu Lecco, scor 3-1, în runda curentă de Serie B.

Pușcaș a marcat pentru 2-0 în minutul 53, după o execuție din plonjon, la 5-6 metri de poarta adversă. În minutul 62, el a fost schimbat de antrenorul Giuseppe Iachini. În același meci, Malcom Edjouma a fost titular și integralist la gazde, jucătorul împrumutat în Italia de către FCSB.

Orădeanul este antrenat acum la Bari, formația în alb și roșu, de către fostul manager al lui Man și Mihăilă de la Parma din 2021. Cu această victorie, cocoșii urcă pe 12 în clasament, având 30 de puncte, la 3 lungimi de ultimul loc de baraj ocupat de Modena.

Parma e în continuare lidera ligii secunde, urmată de Cremonese și Como.