FCSB vine cu vești noi despre situația medicală a lui Olaru și Coman

FCSB a oferit vești noi despre situația medicală a mijlocașilor Darius Olaru și Florinel Coman.

Primul s-a accidentat în prima repriză a meciului cu U Craiova 1948, în timp ce Coman a fost scos la pauză.

Gigi Becali a anunțat că Florinel Coman nu are nimic grav și poate juca împotriva lui Dinamo, în timp ce Olaru este incert.

"Coman a fost menajat, a simțit o mică jenă și mai mult l-au protejat. Pe Olaru, la mișcări nu îl doare, dar la anumite operațiuni simte puțin. Ar fi o chestiune mică și la Olaru", a spus Gigi Becali la ProSport Live.

Amintim că FCSB a învins-o în deplasare pe U Craiova 1948, scor 3-1. Golurile roș-albaștrilor au fost marcate de David Miculescu, Florinel Coman și Malcom Edjouma. Pentru olteni a punctat Sidibe.

Etapa următoare, U Craiova 1948 merge în deplasare la Sepsi, iar FCSB va întâlni Dinamo.