CFR Cluj învinge U Craiova 1948 și va juca în Conference League. Oltenii au vrut să scoată echipa de pe teren

CFR Cluj a obținut calificarea în Conference League după ce a câștigat barajul cu U Craiova 1948, scor 1-0, la capătul unui meci tensionat.

Partida de la Cluj a fost destul de echilibrată, iar ambele echipe și-au împărțit momentele de dominare.

Din minutul 68, oltenii au rămas în inferioritate numerică, după ce Bauza a văzut ușor al doilea cartonaș galben.

Chiar și așa, câteva minute mai târziu Chițu a fost aproape să deschidă scorul, dar Scuffet a intervenit excelent.

CFR Cluj a avut prima mare ocazie de gol în minutul 90, când Gurău a intervenit extraordinar la șutul lui Birligea, pentru ca meciul să intre în prelungiri.

În cele din urmă, Kollinger a deschis scorul în minutul 97 cu o lovitură de cap, din centrarea lui Petrila.

În a doua repriză de prelungiri, jucătorii de la U Craiova 1948 au vrut să iasă de pe teren după ce Istvan Kovacs a oprit o fază de atac periculoasă, în care Ganea scăpa spre poartă. În cele din urmă, CFR Cluj a câștigat meciul și va juca în Conference League.