Superliga: Universitatea Craiova învinge FCSB

Universitatea Craiova a învins FCSB, scor 2-0, în etapa a 8-a din play-off-ul Superligii.

Oltenii au profitat de lejeritatea cu care FCSB a tratat această partidă și au obținut trei puncte vitale în cursa pentru locul secund.

Raul Silva a deschis scorul pentru olteni în minutul 4 după o fază fixă.

În partea secundă, Octavian Popescu a ratat o ocazie uriașă printr-un lob, iar Darius Olaru a fost și el aproape de gol.

Andrei Ivan a făcut 2-0 în minutul 70 după o centrare din dreapta, iar Darius Olaru a ratat un penalty în minutul 77.

După acest rezultat, FCSB este pe primul loc, cu 49 de puncte, iar Universitatea Craiova este pe 2, cu 40 de puncte.

Etapa următoare, FCSB va primi vizita lui CFR Cluj, iar Universitatea Craiova întâlnește Farul în deplasare.