Simona Halep și-a aflat posibila adversară din optimi la Roma

Simona Halep și-a aflat posibila adversară din optimi la Roma

Simona Halep a aflat jucătoarea pe care o poate întâlni în optimile de finală ale turneului de la Roma.

Dacă o va învinge în această seară pe Danielle Collins, tenismena noastră se va duela cu Amanda Anisimova pentru un loc în sferturile de finală.

Jucătoarea din SUA, antrenată la începutul anului de Darren Cahill, a trecut în turul doi de favorita numărul 12, elvețianca Belinca Bencic.

Amanda Anisimova a câștigat în două seturi, scor 7-6 (5), 6-1, la capătul unui meci care a durat o oră și 45 minute.

ADVERTISING

Simona Halep și Amanda Anisimova s-au mai întâlnit de două ori până acum, de fiecare dată pe zgura de la Roland Garros:

2019, Roland Garros: 6-2, 6-4 pentru Amanda Anisimova.
2020, Roland Garros: 6-0, 6-1 pentru Simona Halep.

Până la confruntarea din "optimi", Simona se va duela în această seară, în jurul orei 20:00, cu Danielle Collins, în turul doi de la Roma.

ADVERTISING
PROGRAM ȘI REZULTATE

FAZA GRUPELOR

14 iunie

15 iunie

16 iunie

17 iunie

18 iunie

  • Grupa F: Turcia – Georgia (Dortmund, 19:00)
  • Grupa F: Portugalia – Cehia (Leipzig, 22:00)

19 iunie

  • Grupa B: Croația – Albania (Hamburg, 16:00)
  • Grupa A: Germania – Ungaria (Stuttgart, 19:00)
  • Grupa A: Scoția – Elveția (Koln, 22:00)

20 iunie

  • Grupa C: Slovenia – Serbia (Munchen, 16:00)
  • Grupa C: Danemarca – Anglia (Frankfurt, 19:00)
  • Grupa B: Spania – Italia (Gelsenkirchen, 22:00)

21 iunie

  • Grupa E: Slovacia – Ucraina (Düsseldorf, 16:00)
  • Grupa D: Polonia – Austria (Berlin, 19:00)
  • Grupa D: Olanda – Franța (Leipzig, 22:00)

22 iunie

  • Grupa F: Georgia – Cehia (Hamburg, 16:00)
  • Grupa F: Turcia – Portugalia (Dortmund, 19:00)
  • Grupa E: Belgia – România (Koln, 22:00)

23 iunie

  • Grupa A: Elveția – Germania (Frankfurt, 22:00)
  • Grupa A: Scoția – Ungaria (Stuttgart, 22:00)

24 iunie

  • Grupa B: Croația – Italia (Leipzig, 22:00)
  • Grupa B: Albania – Spania (Düsseldorf, 22:00)

25 iunie

  • Grupa D: Țările de Jos – Austria (Berlin, 19:00)
  • Grupa D: Franța – Polonia (Dortmund, 19:00)
  • Grupa C: Anglia – Slovenia (Koln, 22:00)
  • Grupa C: Danemarca – Serbia (Munchen, 22:00)

26 iunie

  • Grupa E: Slovacia – România (Frankfurt, 19:00)
  • Grupa E: Ucraina – Belgia (Stuttgart, 19:00)
  • Grupa F: Cehia – Turcia (Hamburg, 22:00)
  • Grupa F: Georgia – Portugalia (Gelsenkirchen, 22:00)

OPTIMI DE FINALĂ

29 iunie

  • Meci 38 2A – 2B (Berlin, 19:00)
  • Meci 37 1A – 2C (Dortmund, 22:00)

30 iunie

  • Meci 40 1C – 3D/E/F (Gelsenkirchen, 19:00)
  • Meci 39 1B – 3A/D/E/F (Koln, 22:00)

1 iulie

  • Meci 42 2D – 2E (Düsseldorf, 19:00)
  • Meci 41 1F – 3A/B/C (Frankfurt, 22:00)

2 iulie

  • Meci 43 1E – 3A/B/C/D (Munchen, 19:00)
  • Meci 44 1D – 2F (Leipzig, 22:00)

SFERTURI DE FINALĂ

5 iulie

  • Meci 45 Câștigătoare meci 39 – Câștigătoare meci 37 (Stuttgart, 19:00)
  • Meci 46 Câștigătoare meci 41 – Câștigătoare meci42 (Hamburg, 22:00)

6 iulie

  • Meci 48 Câștigătoare meci 40 – Câștigătoare meci 38 (Düsseldorf, 19:00)
  • Meci 47 Câștigătoare meci 43 – Câștigătoare meci 44 (Berlin, 22:00)

SEMIFINALE

9 iulie

  • Meci 49 Câștigătoare meci 45 – Câștigătoare meci 46 (Munchen, 22:00)

10 iulie

  • Meci 50 Câștigătoare meci 47 – Câștigătoare meci 48 (Dortmund, 22:00)

Zile de pauză pe 11, 12 și 13 iulie

FINALA EURO 2024

14 iulie

  • Câștigătoare meci 49 – Câștigătoare meci 50 (Berlin, 22:00)

Urmărește-ne pe Facebook 👇 și află cele mai tari știri despre Simona Halep!