Prima victorie pentru Laurențiu Reghecampf după șapte luni de pauză în țările arabe (Video)

Antrenorul român Laurențiu Reghecampf a spart gheața pe banca echipei sale Al Wasl, care s-a impus cu scorul de 2-1 în primul meci oficial din ultimele șapte luni.

Cu un portar Humaid Abdulla Ali în mare formă, Wasl a învins-o pe Al Wahda în deplasare, în primul meci din Arabian Gulf Cup. Gazdele au deschis scorul din penalti în minutul 11, prin Matar, însă Wasl a găsit victoria prin Noor și Figueiredo, ultimul cu gol marcat în minutul 90.

Revenire spectaculoasă în Liga 1 pentru Mihai Costea

Portarul de 31 de ani al oaspeților a avut o triplă intervenție la scorul de 0-1, la șutul lui Tim Matavz și dubla încercare a lui Alghassani.

View this post on Instagram

بطل ???????????????? @humaid_a30

A post shared by ALWASL |???? (@alwasl_des_) on

În sezonul precedent, Reghe a terminat pe locul 7 în Emiratele Arabe, un sezon oprit definitiv de Federația din zonă din cauza pandemiei de coronavirus.

Fostul fundaș dreapta român mai are contract pe un sezon cu gruparea arabă.

În Spania a avut loc un meci de handbal în care toți jucătorii au purtat mască de protecție

O tânără pilot a murit în Raliul Portugaliei la doar 21 de ani, după un grav accident

Avem 2.880 de noi cazuri de coronavirus și 53 de morți în ultimele 24 de ore, inclusiv un copil de 4 ani