Notă mică pentru Radu Drăgușin, după un meci pierdut categoric de Sampdoria

Fundașul român Radu Drăgușin a mai bifat o partidă ca titular în Serie A în tricoul Sampdoriei, o partidă însă pierdută categoric de genovezi cu scorul de 3-0 în fața lui AC Torino.

La 19 ani, românul fost la Juventus a fost titular și a jucat până în minutul 81, primind și un cartonaș galben în partea secundă. El a fost pe teren la două goluri marcate de torinezi, prin Praet și Singo în minutele 17 și 52.

La final, Drăgușin a luat o notă mică din partea jurnaliștilor de la Gazzetta Dello Sport, care l-au notat cu 4,5, criticându-l în același timp pe tânărul internațional de tineret: "a lăsat spații în mai multe rânduri".

Sampdoria nu se află în mare formă deloc, fiind, după această înfrângere, pe locul 15, cu doar 9 puncte acumulate în acest sezon de Serie A.

Drăgușin a fost găsit vinovat de aceiași jurnaliști de mai sus la primul gol încasat de Samp, când a fost depășit prea ușor poate de Linnety.

Românul este împrumutat în acest sezon de Juventus Torino la Sampdoria, care are și opțiunea de cumpărare definitivă.