Liga 1: FCSB se impiedică la debutul lui Edi Iordănescu

FCSB a terminat la egalitate, scor 1-1, cu Sepsi OSK, la primul meci cu Edi Iordănescu antrenor.

La debutul lui Iordănescu, FCSB a avut un debut de meci crispat, cu multe greșeli în special la centrul terenului.

În aceste condiții, Sepsi a profitat și a deschis scorul în minutul 36 prin Aganovic, cu un șut din lovitură liberă.

Egalarea a venit în cele din urmă după o fază fixă. Tănase a marcat cu o lovitură de cap după o recentrare a lui Iulian Cristea.

În minutul 66, Sepsi a avut penalti după un fault al lui Ovidiu Popescu, dar Vlad a apărat șutul lui Bogdan Mitrea.

Finalul de meci a fost deschis, dar rezultatul a rămas egal.

Astfel, FCSB e pe locul 6, cu 9 puncte, în timp ce Sepsi este pe 13, cu 5 puncte.

FCSB - SEPSI 1-1 (Tănase '58 / Aganovic '36)

90+5 - Final de meci!

90 - 5 minute suplimentare.

87 - Vlad intervine excelent și blochează un șut periculos al lui Chunchoukov.

85 - Schimbări FCSB: Ianis Stoica și Perianu intră în locul lui Ovidiu Popescu și Cordea.

80 - Dimitrov centrează din partea dreaptă, dar mingea e respinsă în corner de Cristea.

73 - Crețu vede cartonașul galben.

70 - Schimbare FCSB: Mamut intră în locul lui Coman, accidentat.

68 - Tănase și Ștefănescu văd cartonașul galben.

67 - Vlad apără penaltiul executat de Bogdan Mitrea!

66 - Penalti pentru Sepsi după un fault comis de Ovidiu Popescu asupra lui Păun!

64 - Păun vede cartonașul galben.

63 - Cordea trage din afara careului în brațele lui Niczuly.

58 - GOL FCSB! Tănase egalează cu o lovitură de cap după o recentrare a lui Cristea!

56 - Schimbare Sepsi: Tincu intră în locul lui Fofana.

55 - Ninaj vede cartonașul galben.

50 - Coman trage din afara careului mult pe lângă poartă.

47 - Vinicius pasează direct la adversar, dar Tamas trage peste!

46 - Se reia jocul!

Schimbare Sepsi: Chounchucov intră în locul lui Bojic.

45+2 - Pauză!

41 - Tănase trage mult peste poartă din lovitură liberă de la 30 de metri.

36 - GOL SEPSI! Aganovic marchează din lovitură liberă de la 20 de metri!

31 - Golofca pătrunde în careu, trece de Vinicius, dar trage alături!

30 - Dimitrov primește în partea dreaptă, dar mingea se duce imprecis.

21 - Vinicius reia periculos cu capul după un corner, mingea e prinsă de Niczuly!

20 - Cordea pătrunde în viteză, pasează bine la Tănase, dar șutul acestuia e respins de portarul lui Sepsi!

17 - Corner pentru FCSB, dar Cristea trimite cu capul mult alături.

10 - Ovidiu Popescu vede cartonașul galben.

9 - Coman centrează la colțul lung, dar mingea se duce în afara terenului.

6 - Început echilibrat, ambele echipe greșesc mult la centrul terenului.

Info:

FCSB: Vlad - V. Crețu, Vinicius, I. Cristea, Radunovic - Oct. Popescu, Ov. Popescu, Olaru - Cordea, Tănase, Fl. Coman

Rezerve: Straton, Miron, Haruț, I. Stoica, Perianu, Oaidă, Dumiter, Musi, Mamut

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Ninaj, B. Mitrea, Tamas - Aganovic, Fofana, Păun - Golofca, Bojic, Ștefănescu

Rezerve: Began, Tincu, Botorok, Ashkovski, Chunchucov, Ispas, Gonzales, Dumitrescu, Bărbuț

Meciul este televizat de Digi Sport, Telekom Sport și Look Plus.

Înaintea acestui meci, FCSB este pe locul 7, cu 8 puncte, iar iar Sepsi este pe 13, cu 4 puncte.

Etapa următoare, FCSB se deplasează la CFR Cluj, iar Sepsi primește vizita lui Botoșani.