Liga 1: Safranko interzice Astrei prima victorie din acest sezon cu un gol în minutul 95

Astra Giurgiu a terminat la egalitate cu cei de la Sepsi OSK în prima partidă a zilei de duminică din Liga 1, scor 2-2, în etapa cu numărul 3 a stagiunii competiționale 2020/2021.

Valentin Gheorghe a adus golurile trupei sale cu o dublă reușită în minutele 15 și 48. Primul gol al oaspeților a venit prin Bouhenna, minutul 24, iar egalarea a venit in extremis, la ultima fază, prin Safranko, în minutul 95.

Este primul punct pe care îl face Astra în acest sezon, după două eșecuri la rând, în timp ce pentru Sepsi a venit al doilea egal, după acel 0-0 runda trecută cu campioana CFR Cluj.

Cosmin Olăroiu, egal dramatic în China, după ce a condus cu 3-1 în minutul 89 (Video)

Despre Valentin Gheorghe putem spune că a fost înger și demon pentru echipa sa, căci în minutul 87 a primit cartonașul roșu și astfel Sepsi a avut spații, spații de care a profitat și Safranko la ultima fază.

Astra: Lazar - Dias, Graovac, Dima, Radunovic - Crepulja, Moise, Şerban - Gheorghe, Alibec, Răduţ.
Rezerve: Bolboaşă, Seto, Găman, Merloi, Fatai, Balaure, Ioniţa, Stahl, Riza.

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Bouhenna, Mitrea, Ştefan - Aganovic, Fofana, Purece - Golofca, Carnat, Vlad Mitrea.
Rezerve: Fernandez, Safranko, Fulop, Kovacs, Nouvier, Tincu, Ştefănescu, Achahbar, Delgiannidis.

Arbitru: Iulian Călin.

Anisie a anunțat ultimele date despre începerea anului școlar: 262 de școli sunt în scenariul roșu, sute de profesori sunt în spital sau carantină. Sunt și vești bune (Video)