Cosmin Olăroiu, egal dramatic în China, după ce a condus cu 3-1 în minutul 89 (Video)

Antrenorul român Cosmin Olăroiu a avut parte de un adevărat thriller în campionatul de fotbal al Chinei, acolo unde o antrenează pe Jiangsu Suning.

Echipa românului rămâne pe locul 2 din grupa A a primei divizii chineze, după egalul, scor 3-3, pe teren propriu, contra echipei Guangzhou R&F.

Diego Simeone a fost depistat pozitiv cu noul coronavirus

Din păcate, Jiangsu a condus cu 3-1 până în minutul 89, dar s-a văzut egalată incredibil pe final de meci, în prelungiri. Prima reușită a venit după un autogol, iar în minutul 92, oaspeții au egalat la 3 in extremis.

[HD] Dia Saba Penalty Goal + Call (VAR) 5' | Jiangsu Suning 3 - 3 Guangzhou R&F | 13/09/20

Pentru gazde au marcat Santini, Teixeira și Eder.