Ianis Hagi, uitat pe bancă într-un meci dramatic pentru Rangers. Keșeru a marcat contra lui Tottenham

Ianis Hagi n-a fost folosit niciun minut în meciul pe care Rangers l-a disputat la Benfica, în etapa a treia a grupelor din Europa League.

3-3 a fost scorul întâlnirii de la Lisabona, gazdele egalând în prelungiri, după ce scoțienii au jucat mai bine de 70 de minute în superioritate numerică și au condus cu 3-1.

Este cel de-al doilea meci consecutiv în care Ianis Hagi nu este folosit nici măcar un minut de antrenorul Steven Gerrard.

Într-un alt meci, Claudiu Keșeru a marcat golul lui Ludogorets în înfângerea de pe teren propriu cu Tottenham, scor 1-3.

Atacantul român a înscris în minutul 50, cu o reluare din careu, iar peste nouă minute a fost înlocuit. Ceilalți doi români din lotul bulgarilor, Cosmin Moți și Dragoș Grigore, n-au jucat niciun minut.