Helmuth Duckadam a depistat o mare problemă la CFR Cluj

Fostul mare portar român Helmuth Duckadam spune că a depistat o mare problemă la CFR Cluj.

Duckadam afirmă că gruparea pregătită de Dan Petrescu are mari probleme pe atacurile poziționale, mai ales când scorul nu îi este favorabil.

"Când CFR Cluj trebuie să atace, nu prea știe să o facă. Ei nu și-au creat ocazii. Botoșani a avut 5 ocazii mari în repriza a doua, iar Balgradean a scos două dintre ele.

Și ce echipă au, dar totuși nu au reușit să arate mai mult. CFR are mari probleme când trebuie să atace, nu știe să își desfacă adverarul. Joacă mult pe mingi lungi, nu vezi combinații în viteză sau un joc plăcut ochiului", a spus Helmuth Duckadam la Digi Sport.

CFR Cluj a câștigat meciul cu FC Botoșani, scor 2-1, în etapa a 7-a din Liga 1.

Ardelenii au câștigat mult mai greu decât se aștepta, deși au început excelent și au deschis scorul în minutul 15 prin Debeljuh.

Botoșaniul a egalat însă în minutul 27, după o execuție frumoasă a mijlocașului dreapta Fili.

Golul de 2-1 a venit însă abia în minutul 76, când Vinicius a punctat cu un șut puternic sub bară.