Eric Bicfalvi, un alt stranier român aflat în mare formă. A marcat două goluri pentru Ural

Eric Bicfalvi este și el un stranier român în mare formă în Europa, după ce sâmbătă a marcat o dublă pentru formația sa FK Ural din Rusia.

Ural a trecut cu 3-1 de cei de la Khimki, în etapa cu numărul 7 a campionatului rus de fotbal, iar în această partidă Bicfalvi a fost fără îndoială MVP, cu două goluri marcate.

Pasă de gol splendidă a lui Ianis Hagi pentru Rangers (Video)

Primul a venit din penalti în minutul 15, urmat de golul lui Strandberg, iar românul fost jucător la Steaua a închis tabela la 3-1 cu reușita sa din minutul 67, venită din pasa lui El Kabir.

ERIC BICFALVI DESPRE FOTBALUL DIN RUSIA

Cei de la Ural urcă pe locul 8 în Rusia, cu nouă puncte la activ. Khimki e penultima în clasament, 15, cu trei puncte doar acumulate până acum.

E primul gol din acest sezon în șase meciuri pentru Eric, care sezonul trecut a bifat 8 reușite în 26 de jocuri.

Golurile le puteți urmări în imagini VIDEO pe acest link.

Brain Mapping, primul pas în procesul de „optimizare” a creierului - Interviu cu fondatorul Neuro Performance Enhancement Center

Ministrul Transporturilor spune că magistrala de metrou Drumul Taberei va fi dată în circulație ”după îndeplinirea tuturor procedurilor administrative”