Ianis Hagi, două pase de gol remarcabile în victoria clară a lui Rangers (Video)

Ianis Hagi a fost din nou titular pentru formația sa Glasgow Rangers în prima ligă din Scoția, iar la final se poate lăuda cu două pase de gol bifate pentru formația lui Gerrard.

În jocul cu Dundee United, scorul a fost deschis de Ryan Kent în minutul 14, după un un-doi superb cu Ianis Hagi, șeptarul lui Gerrard. Același Hagi a avut o bună ocazie în minutul 18, dar șutul său de la distanță s-a dus puțin peste poartă.

Rangers este prima clasată în Scoția, cu șase victorii și doar un egal, cu 19 puncte la activ, având trei puncte avans peste Hibernian. Celtic e abia pe locul 3, cu 13 lungimi.

Ianis Hagi nu trece printr-o perioadă de joc foarte bună, fiind înlocuit de Rădoi la națională după un joc slab cu Irlanda de Nord în Liga Națiunilor, iar în ultima partidă, cea cu Austria, scor 3-2, a fost ținut pe bancă de fostul stelist toate cele 90 de minute.

Ianis Hagi primește un sfat prețios după ce a ajuns rezervă la echipa națională

Ianis Hagi primește o veste excelentă la revenirea în Scoția

Avertismentul scoțienilor pentru Ianis Hagi după ce a ajuns rezervă la naționala României

UPDATE: Rangers a învins până la urmă cu scorul final de 4-0, ultimele două goluri fiind marcate de Roofe în minutul 68 și Arfield în minutul 87. La ultima reușită, Ianis Hagi a mai oferit o pasă de gol remarcabilă.

Românul a terminat meciul ca integralist și a mai ratat și o ocazie de gol uriașă în minutul 61.