CSM București, victorie zdrobitoare în Liga Campionilor

CSM București s-a impus clar în partida de Liga Campionilor la handbal feminin, în deplasare la nemțoaicele de la Bietigheim, ultimele clasate din grupa A.

Fără Cristina Neagu, accidentată de ultimă oră la antrenamente, CSM și-a ținut firea și a câștigat la scor în Germania, scor 32-22.

Accidentare de ultimă oră suferită de Cristina Neagu

La pauză, CSM a condus cu 14-10 în deplasare, ultimul gol al primului mitan fiind unul superb, după o combinație între Barbosa, Omoregie și Lazovici, ultima finalizând printr-o aeriană de zile mari.

În prima parte portarul de la CSM Jelena Grubisici a avut 8 parade din 18 șuturi pe poartă.

CSM Bucuresti - Bietigheim home match second half CL 2018

Și după pauză, fetele lui Adi Vasile au zburdat pe teren în Germania și astfel CSM Bucureşti a revenit în cursa calificării directe în sferurile Ligii Campionilor, după ce a învins clar gruparea germană.

Principalele marcatoare pentru CSM Bucureşti au fost Martin 7 goluri, Omoregie 7, Cvijici 4.

CSM e lidera grupei A în acest moment, cu 8 puncte, unul peste Vipers și Rostov pe Don.