Pasă de gol magnifică a lui Ianis Hagi în Scoția (Video)

Ianis Hagi a mai făcut un meci foarte bun în tricoul celor de la Glasgow Rangers, acolo unde a fost din nou folosit titular de către antrenorul Steven Gerrard, fostul mare jucător al lui Liverpool.

Rangers s-a impus acasă cu scorul de 2-0 în fața celor de la Livingston, ocupanta locului 9 din Premiership.

Golurile au fost marcate de Aribo și Defoe în primele 16 minute, iar primul gol a venit din pasa splendidă a lui Ianis Hagi.

Ianis Hagi, din nou titular la Glasgow Rangers

Ianis Hagi a ajuns la 8 pase de gol de la începutul campionatului scoțian de fotbal. El a fost înlocuit de către Stevie G în minutul 83, când în locul său a intrat pe teren Jones.

De ziua lui, 22 de ani, joi, Ianis Hagi a fost titular în Europa League, iar Rangers a bătut-o cu 2-0 pe Liege, dar săptămâna trecută, românul fusese uitat pe bancă de Gerrard în marele derbi Old Firm cu Celtic.

În clasament, Rangers e prima cu 32 de puncte, șase peste marea rivală Celtic, care are totuși și un meci mai puțin de disputat.