Buffon intră din nou în cartea de istorie a Seriei A, cu un record uriaș

Marele portar italian Gianluigi Buffon a intrat din nou în cartea de istorie a fotbalului italian după ce a fost titularizat în poarta lui Juventus la remiza cu Crotone, scor 1-1, în runda curentă a Serie A.

Buffon, 42 de ani în prezent, a bifat așadar meciul cu numărul 650 din Serie A. El este un adevărat recordmen în topul partidelor disputate în campionatul de fotbal din Peninsulă, după ce în iulie l-a depăşit pe Paolo Maldini (de la AC Milan), care a jucat de 647 de ori.

Gianluigi Buffon's Most LEGENDARY Juventus Saves 👏🥅 | Historic 648 Serie A Appearances

Juventus a remizat surprinzător cu Crotone, sâmbătă seara, scor 1-1, nou-promovată în Serie A, în runda cu numărul 4.

Echipa lui Denis Drăguș, infectat și el cu coronavirus, a marcat prin Nwankwo din penalti, iar Morata a stabilit scorul final în minutul 21.

Ovidiu Hațegan îl va arbitra din nou pe Mircea Lucescu în Liga Campionilor

Juve a jucat și în 10 oameni din minutul 60, după eliminarea atacantului Chiesa.

Simona Halep, un nou premiu cucerit din partea WTA. Reacția amuzantă a româncei: "Primul al carierei?!"