Vlad Chiricheș a aflat verdictul medicilor după accidentarea suferită în derby-ul FCSB - Rapid

Vlad Chiricheș (34 de ani) a aflat verdictul medicilor după ce s-a accidentat în meciul FCSB – Rapid, derby-ul etapei a 5-a din play-off-ul Superligii, încheiat 2-2 pe Arena Națională.

Chiricheș a început meciul ca titular, dar a fost schimbat în timpul primei reprize și, se pare, s-a accidentat, iar accidentarea este una serioasă din primele informații.

Fundașul central a fost transportat la spital în timpul partidei FCSB - Rapid 2-2, după ce a ieșit de pe teren, unde medicii i-au pus primul diagnostic: ruptură de ulnă (osul principal al antebrațului), scrie Orange Sport. În minutul 42, Vlad Chiricheş a părăsit terenul, fiind înlocuit de Joyskim Dawa.

El s-a ciocnit puternic cu Albion Rrahmani în minutul 25, când a avut nevoie de îngrijiri medicale, iar din imaginile surprinse de camerele TV pare că de acolo i s-a tras accidentarea la antrebraț.

FCSB - Rapid s-a terminat 2-2, după ce Darius Olaru și Alexandru Băluță, respectiv Ermal Krasniqi și Albion Rrahmani au marcat.