Verdictul lui Ion Crăciunescu după arbitrajul din Petrolul - FCSB: Două greșeli majore

Ion Crăciunescu a dat, sâmbătă seara, verdictul după arbitrajul din Petrolul – FCSB 2-2.

Fostul arbitru a spus că FCSB și Petrolul trebuiau să primească fiecare câte un cartonaș roșu.

Mai întâi FCSB, care trebuia să rămână fără Joyskim Dawa pe teren, susține Crăciunescu, după un fault extrem de dur prin alunecare la Sergiu Hanca, în prima repriză.

Apoi, Miejers de la Petrolul trebuia eliminat pentru o lovitură intenționată cu brațul în gât la Darius Olaru, în minutul 81.

”După părerea mea e un fault grosolan. Uitați-vă la piciorul stâng. Poți să atingi mingea, s-o și joci, dar când o joci în maniera asta, cu consecințele astea, nu mai contează. Trebuia roșu. (…) Ce-i mai trebuie VAR când e arbitrul FIFA?

Eu sunt pentru "roșu", îl ochește, se uită după el, și îi dă cu cotul. Vrea să-l lovească!”, a spus Ion Crăciunescu, la Digi Sport.

FCSB - Petrolul s-a terminat 2-2 în etapa a 14-a din Superligă, după ce Djokovic și Băluță, respectiv Jair și Grozav au marcat.